Hlavní menu | Obsah | Změnit jazyk


Systém pro dezinfekci vody IVK-1 - Dezinfekční pero | PROTE - Progresivní technologie v ekologii


Systém pro dezinfekci vody IVK-1 - Dezinfekční pero

IVK-1 je malé přenosné zařízení pro likvidaci choroboplodných bakterií (patogenních) ve vodě. Biocidní účinek zařízení je založen na elektrolytickém uvolňování kombinace iontů stříbra/mědi/zlata do vody, tímto dojde ke zničení širokého spektra patogenních bakterií jako jsou E. coli, tyfus-paratyfus, Legionella pneumophila, Salmonela, Vibrio cholerae asiaticae, Lamblia intestinalis, Cryptosporidium parvum, atd.

Unikátní vlastnosti IVK-1 spočívají v aplikaci specifické slitiny třech kovů, která přináší nejvyšší biocidní aktivitu pro širší škálu bakterií při nejnižších koncentracích kovů.

Aplikace

IVK-1 je malé  zařízení, které spolehlivě vylepšuje kvalitu pitné vody v různých podmínkách a za různých okolností, kdy je bezpečnost vody nejistá: na kempingových výletech, v prázdninových zařízeních, , na veřejných místech, turistických a oudoorových aktivitách , pracovních pobytech v prostředí  s nejistými zdroji vody atd.

Technické specifikace IVK-1

FunkceHodnota
Čas potřebný k ošetření 1 litru vody 30 sekund
Čas potřebný k úplnému zničení bakterií po ošetření vody 5- 120 min.dle koncentrace bakterií
Trvání anti-patogenního účinku po ošetření Až 12 měsíců
Životnost kovových elektrod 3,000 litrů vody
Napájení 12 V baterie, 23AE
Velikost zařízení: průměr / délka 14 mm / 132 mm

Části IVK-1

IVK-1 se skládá z těla (1), a uzávěr (2) se světelným indikátorem (3), baterie (4), kovové elektrody (5) a ochranný kryt (6).

 

dezinfekcni pero

Použití

Odšroubujte a odstraňte ochranný kryt (6), a ponořte elektrodu (5) do vody do hloubky 2-7cm.  Světelný indikátor se rozsvítí (3), při probíhajícím procesu dezinfekce.  Vodu při používání zařízení intenzivně míchejte. Doba ošetření je vypočítána na 30 sekund na jeden litr vody. 2 litry vody budou tudíž vyžadovat 60s atd.

Po ošetření vody vyjměte zařízení z vody a elektrodu nechte okapat a poté zatřepte s perem a otřete, aby se elektroda opravdu zbavila zbytků vody.  Správné vysušení elektrody bude signalizováno zhasnutím světelného indikátoru (3) Vraťte ochranný kryt (6) zpátky na elektrodu.

 

Výměna baterie

  • Nedokonalé osušení elektrody po použití zkrátí životnost baterie!

Zařízení užívá baterii 23AE (úzká verze), 12 V. Odšroubujte ochraný kryt (víčko) baterie (2) vyjměte vybitou baterii a zasuňte novou (4). Ujistěte se, že polarita baterie odpovídá výše uvedenému nákresu – (+)plusem zasuňte dovnitř.

Když je elektroda zařízení ponořena do vody a světelný indikátor (3) se nerozsvítí, znamená to, že baterie je již vybitá a nedochází tedy k žádné dezinfekci. Baterie musí být vyměněna. Odšroubujte uzávěr (2) a nainstalujte novou baterii (4). Ujistěte se, že polarita baterie odpovídá výše uvedenému nákresu.

Očekávaná životnost baterie je přibližně na 400-500 litrů vody.

Hlavní přednosti zařízení IVK-1

  • je malé (velikost normálního pera) a odolné
  • velmi jednoduché použití
  • spolehlivá a účinná dezinfekce vody od patogenních bakterií
  • poskytuje dlouhotrvající stabilní dezinfekční efekt ve vodě
  • může se použít i pro vysoce znečištěnou a kalnou vodu
  • nemění chuť a vzhled ošetřené vody
  • neprodukuje žádné nebezpečné vedlejší halogenové produkty jako trihalometany (THM), chloramin a chloroform

Doporučené použití dezinfekčního pera - ionizátoru IVK-1:

Pro dezinfekce vody a ničení v ní obsažených choroboplodných bakterií při cestování a trávení volného času v přírodě
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 60 vteřin, při intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Doporučujeme ošetřit přístrojem všechny nápoje podávané v prostředí s negarantovanou sanitární kulturou, které před naletím neprošly varem. Zvláště nápoje doplněné ledem, chlazenou nebalenou vodou. Pozor na nápoje ve sklenicích myté ručně obsluhou v místní vodě!
Pro zvýšení imunity, prevence infekčních onemocnění a udržení dobré zdravotní kondicí
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 30 vteřin, pří intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Takto ošetřenou vodu používat místo obyčejné pro pití a vaření.
Pro prevenci i léčení vírových onemocnění a nachlazení (angína, chřipka apod.)
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 3 minut, pří intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Takto ošetřenou vodu používat jako roztok pro kloktání 3 až 5krát denně a jako kapky do nosu.
Pro prevenci a léčení žaludečních problémů, průjmů bakteriálního, vírového původu
Pro prevenci pijte vodu, nápoje ošetřenou přístrojem poměrnou dobou propočítanou ze základního úkonu 1 litr ošetřovat 1 minutu. (2 dcl ošetřovat 12 sekund). Pro léčení vypijte 2dcl 2-4 denně vody/nápoje ošetřený v poměru 1 litr 3 minuty. Upozornění dojde k odstranění patogenních bakterií!! Nepatogenní bakterie nebudou zasaženy.
Pro ústní hygienu, prevenci a léčení parodontózy a krvácení z dásní
Ošetřit 2dcl vody přístrojem po dobu 1 minuty a po vyčištění zubů mnohokrát vykloktat - vypláchnout ústní dutinu.
Při hnisavých onemocněních kůže, akné apod.
Přímý zásah - Zvlhčit vodou kůže, k místu zánětu přiložit elektrodu přístroje (kulička na konci ionizátoru) tak, aby se kůži současně dotýkala i část tělesa přístroje kolem elektrody), přičemž se rozsvítí indikátor přístroje. Doba ošetření 5-8 vteřin, v případě potřeby proceduru lze 2-3krát opakovat. Nepřímý zásah – namočte tampon, obvaz do vody ošetřené přístrojem po dobu 1litr/5 minut, očistěte místo tímto tamponem a další přiložte namočený v dané vodě na 20 minut i déle!
Pro urychleni hojení drobných ran
Přímý zásah: Zvlhčit vodou místo poranění a přiložit k němu elektrodu přístroje tak, aby se kůži současně dotýkala i část tělesa přístroje kolem elektrody. Doba ošetření 5-8 vteřin. Po několika hodinách rána se zatáhne tmavým povlakem, který má hojicí účinek. V případě potřeby proceduru lze 2-3krát opakovat. Nepřímý zásah – namočte tampon, obvaz do vody ošetřené přístrojem po dobu 1litr/5 minut, očistěte místo tímto tamponem a další přiložte namočený v dané vodě chvíli podržte!
Zánět očí
Proplachujte oči vodou ošetřenou přístrojem 1litr/5 minut. Doporučujeme při cestování v prašném prostředí provést oplach očí pitnou vodou upravenou přístrojem 1litr/1 minuta.
Pro zlepšení vzhledu pletí (kosmetický účinek)
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 4 minut, pří intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Tuto vodu následně používat pro obklady, jako vodní sprej nebo pleťové tonikum.
Osobní hygiena
V terénu nebo v nejistých vodách umýt ruce, obličej vodou ošetřenou přístrojem 1l/1minuta.
Mytí ovoce a zeleniny
Ovoce, zeleninu opláchněte ve vodě ošetřené přístrojem 1litr/ 3 minuty, vhodné ponechat na 5 minut ležet ponořené v této vodě.
Pro dezinfekce nádobí, spodního a ložního prádla a nejrůznějšího domácího náčiní
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 5 minut, pří intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Vodu používat místo obyčejné vodovodní při mýtí a praní.
Pro zlepšení klíčení osiva a prorůstání semen
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 4 minut, pří intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Do této vody namočit osivo nebo semena před vysazováním po dobu 2-3 hodin.
Pro dezinfekce substrátu pokojových nebo skleníkových rostlin a ničení škodlivých mikroorganizmů, plísní a hub
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 4 minut, pří intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Touto vodou zalévat rostliny po dobu 1 týdne s 2-3 týdenními přestávky.
Prodloužení kondice řezaných květů
Ošetřit vodu pomocí přístroje, 1 l po dobu 4 minut, pří intenzivním míchaní vody pomocí přístroje během ošetření. Do této vody ve váze vložit květiny.

Jdi nahoru

Fotografie

Dezinfekční peroDezinfekční peroDezinfekční peroDezinfekční pero

Dezinfekční pero

Jdi nahoru


Kontaktujte nás

Napište nám zprávu ..

Kontaktujte nás

Opište kontrolní kód z obrázku

Captcha


Aralské moře, vrak lodiSiniceUzbekistánBulharskoBucharaIrák

© 2009-2024, PROTE - Všechna práva vyhrazena | Informace o webu | Vytvořil Jaroslav Salivar