Главное меню | Содержание | Изменить язык


Tuberkulózní sanatorium v Nukusu po roce | PROTE - Прогрессивные технологии в экологии


Tuberkulózní sanatorium v Nukusu po roce

Опубликован: 29.10.2009, 15:20

Už to bude rok, co jsme předali hotové dílo v Nukusu v sanatoriu pro tuberkulźní onemocnění. Připomeňme si, jaká obrovská práce byla odvedena. V celém sanatoriu byly zrekonstruovány případně zcela nově postaveny inženýrské sítě. Byla vybudována úpravna pitné vody. A v neposlední řadě byly nainstalovány dva kontejnery se sociálními zařízeními. Podrobné informace o tomto projektu naleznete v sekci zahraniční aktivity, kde si můžete stáhnout celý dokument o tomto projektu.

Úpravna

17. října ráno přijela naše delegace do sanatoria. Samozřejmě všechny členy velmi zajímalo, co se za ten rok událo, jak pracuje námi dodané zařízení, jaká je spokojenost a co vše tento projekt přinesl.

ŠachtaPrvní cesta vedla do místnosti, kde je naistalována úpravna vody. Viděli jsme, že technologie splňuje účel, pro který byla sestavena. Voda, která je v zařízení vyčištěna, je využívána na vaření a jako pitná voda.

Dále naše kroky směřovali k šachtě, kde bylo vyústění odpadního kanálu, tam jsme se opět přesvědčili, že i tato část pracuje bez problémů.  A v neposlední řadě jsme také zkontrolovali stav kontejnerů se sociálním zařízením. Oba kontejnery byly bez známek poškození a ve velmi uspokojivém stavu.

Největším překvapením bylo pro nás to, když jsme se šli podívat po areálu sanatoria. Zjistili jsme, že v areálu stojí dvě nové budovy, které byly postaveny za pouhý rok. Ptali jsme se, jak se to povedlo. A místní zástupce ředitele sanatoria nám na to hbitě odpověděl:" Díky vašemu projektu."

Ptáte se, co má společného náš projekt a peníze od vlády? Odpověď zástupce ředitele sanatoria je jasná: "Při předání vašich zařízení vládě Karakalpatské republiky bylo sanatorium zapsáno do seznamu perspektivních zdravotních zařízení. Tato zařízení mají větší pravděpodobnost získat nějaké finanční prostředky od vlády než ta mimo seznam."

A rok se s rokem sešel a peníze Karakalpatské republiky zrealizovali stavbu dvou nových budov a to jistě není konec. Jak dále uvádí zástupce ředitele: "Máme přislíbeno, že ještě tento rok se začně stavět třetí budova."

Nová budovaNová budova 2

Tato skutečnost je dalším příkladem, jak je důležité přispívat a pomáhat v regionech a ve státech,  kde se bez zahraniční pomoci neobejdou.

Автор: Radek Mališ

Наверх


eShop

Связаться с нами

Напиши нам письмо ..

Связаться с нами

Повторите Captcha Код из образа

Captcha

Последние статьи
© 2009-2020, PROTE - Все права защищены | Веб-сайт Информация | Создан Jaroslav Salivar